Kirkkovaltuusto


Lieksan seurakunnan kirkkovaltuustossa on 23 jäsentä toimikautena 2019 - 2022. Kirkkovaltuusto käyttää seurakunnan ylintä päätösvaltaa ja vahvistaa mm. toiminta- ja taloussuunnitelman ja talousarvion sekä tilinpäätöksen. Kirkkovaltuusto kokoontuu 2-4 kertaa vuodessa.

 

KIRKKOVALTUUSTO 2019 – 2022
 

Ahvenainen Anette, p. 040 867 2460, sp. anette.ahvenainen@gmail.com
Hokkanen Matti, p. 050 583 8097, sp. matti.hokkanen41@gmail.com
Ikonen Leila, p. 0400 014 425, sp. leila.t.ikonen@gmail.com
Ikonen Maija, p. 040 524 1761, sp. maija.l.t.ikonen@gmail.com
Ilmakangas Marjaleena, p. 050 548 6732,sp. marjal.ilmakangas@gmail.com
Keronen Anne Kaarina, p. 044 269 8713, sp. ankeronen@gmail.com
Kesänen Kirsi, p. 040 759 6033, sp. kirsi.o.kesanen@luukku.com
Kettunen Marja, p. 0400 291 365, sp. kettunenmarja95@gmail.com
Kiiskinen Ahti, p. 0400 376 185, sp. kiiskinenahti@gmail.com
Kiiskinen Tero, p. 050 466 8944, sp. tero.kiiskinen@lieksa.fi
Kilpeläinen Heli, p. 040 519 2343, sp. helimarja.merilainen@gmail.com
Korpinen Markku, p. 040 513 1551, sp. markku.korpinen2@gmail.com
Kärkkäinen Mika, p.    sp. mikakarkkainen37@luukku.com
Kärkkäinen Lauri, p. 040 861 5145, sp. piilovaara@gmail.com
Kärkkäinen Tapio, p. 050 550 8350, sp. motti.tapsa@hotmail.com
Lehikoinen Taisto, p. 045 890 8881, sp. taisto.lehikoinen@lieksa.fi
Oinonen Pentti, p. 0400 547 422, sp. pena.hattu@gmail.com
Ponkilainen Matti, p. 040 594 6243, sp. matti.ponkilainen@luukku.com
Pulkkinen Seppo, p. 040 353 7404, sp. pulkkinen.seppo@pp.inet.fi
Tossavainen Seppo, p. 0400 407 989, sp. seppo.tossavainen@luukku.com
Turunen Mirjami, p. 040 529 6197, sp. mirjaturunen@gmail.com
Vänskä Liisa, p. 040 542 9754, sp. liisa.vanska@hotmail.fi
Öystilä Kaija, p. 0400 916 477, sp. kaija.oystila@outlook.com